Lamborghini 291 F1 1: 18

opis

Lambo 291-samochód Formuły 1 zaprojektowany przez Mauro Forghieriego do użytku przez zespół Modena w sezonie 1991. Jego najlepszym wynikiem było Grand Prix Stanów Zjednoczonych, kiedy Nicola Larini zajął siódme miejsce.

forghieri zdołał przygotować samochód do końca 1990 roku, po czym został przetestowany w Imoli przez Mauro Baldiego. Pojawił się w charakterystycznym ciemnoniebieskim malowaniu, z trójkątnymi strąkami bocznymi i skośnymi grzejnikami.

samochód okazał się rozsądny i zaskakująco zanotował swój najlepszy wynik w pierwszym wyścigu, w którym wystartował. Po tym, jak Larini zakwalifikował się na siedemnastym miejscu, samochód utrzymał się i ukończył na siódmym miejscu, choć 5 okrążeń za zwycięzcą Ayrtonem Senną w McLarenie MP4 / 6. Zespół zbliżył się do punktowego mety, zwłaszcza na Imoli, gdzie van de Poele był piąty w ostatnim zakręcie, zanim problemy z ciśnieniem paliwa spadły na dziewiąte miejsce.

lamborghini-official-product-logo

jest to oficjalny produkt i jesteśmy oficjalnym dostawcą Lamborghini podczas najważniejszych międzynarodowych pokazów samochodowych i światowej premiery. MR Group produkuje również modele dla programu Lamborghini Contact, ekskluzywnej usługi, która tworzy modele w skali 1: 18 z tymi samymi kolorami i funkcjami samochodów kupowanych przez klientów Lamborghini od kilku lat.